• Infrasauna

  Domáca infrasauna na mieru


  Infrasauna na mieru svojim blahodárnym účinkom vďačí infra lúčom, ktoré majú podobný efekt ako UV žiarenie zo slnka. Domáce infrasauny sa v porovnaní s bežnými saunami nahrievajú len na teplotu 40 až 60 stupňov Celzia vďaka čomu pobyt vo vonkajších infrasaunách ocenia ľudia, ktorí sa zo zdravotných dôvodov nemôžu saunovať v bežných saunách.

  cenová ponuka
Ikona - list

Ekologické materiály
Sauny sú vyrobené z masívneho dreva a na povrchovú úpravu používame tungový olej bez pridaných chemikálií.

Ikona - ok

Výroba na mieru
Všetky druhy sáun prispôsobíme do akéhokoľvek priestoru, či už ide o interiér, alebo exteriér, je to len na Vás.

Ikona - naradie

Záruka a servis
Garantujeme záruku na všetky produkty v trvaní 2 roky a ponúkame aj pozáručný servis.


Po dlhom stresujúcom dni nie je nič lepšie ako vyložiť si nohy a dopriať si poriadny oddych. Viete si predstaviť, že budete mať obľúbený prvok kúpeľov a wellness centier priamo doma? Infračervená sauna môže byť pre vás to pravé. Nie je náročná na údržbu a je až trikrát účinnejšia pri vylučovaní toxínov ako iné typy sáun.

Ako funguje infrasauna?

Na rozdiel od iných typov sáun, infrasauna nevyužíva horúce kamene, drevo alebo výrobník pary. Jej hlavnou devízou je infračervené žiarenie. Preniká hlboko do našej pokožky a umožňuje regulovať teplotu v saune v rozmedzi približne 40 až 60°C. Pri používaní infrasauny je dôležité striedať vyhrievanie sa v saune s ochladzovaním, preto je vhodné umiestniť ju blízko kúpeľne, kde sa môžete sprchovať studenou vodou. Pokiaľ zvolíte exteriérovú infrasaunu, túto funkciu splní napríklad kaďa s vodou.

Pre koho je infrasauna vhodná?

Ako sme spomenuli vyššie, domáca infrasauna sa vyhrieva na teplotu 40-60°C. Oproti fínskej saune alebo saune na drevo, ktorých teplota dosahuje 90-110°C, je teda oveľa šetrnejšia k organizmu a je vhodná aj pre chronicky chorých ľudí (napríklad astmatikov alebo ľudí s kardiovaskulárnymi ochoreniami), aj pre seniorov. Hodí sa tiež ľuďom, ktorí potrebujú zlepšíť svoj krvný obeh, ale v príliš horúcich saunách im býva nevoľno.

Ako sa správne saunovať v infrasaune

Aby boli účinky sauny dostatočne efektívne, je potrebné dodržiavať správny postup saunovania. Ako teda na to?

 1. Zapnite saunu a zohrejte ju na požadovanú teplotu.

 2. Vypite minimálne jeden 300 ml pohár čistej vody.

 3. Pred saunovaním sa osprchujte a umyte mydlom alebo sprchovým gélom.

 4. Vezmite si do sauny čistú osušku, pod ktorou ste úplne nahí. Do sauny si neobliekajte ani spodné prádlo. Vezmite si tiež masážnu hubku alebo rukavicu.

 5. Keď sa začnete potiť, masírujte si telo hubkou alebo rukavicou, odstránite tak odumreté bunky z pokožky.

 6. Saunujte sa v sede, je to tak najefektívnejšie

 7. Môžete využívať intervaly tepla a ochladzovania, ktoré vám vyhovujú, napríklad 15 minút saunovania a 5 minút chladnej vody. Telo vám napovie, aké intervaly budú pre vás najblahodarnejšie. V saune si pokojne čítajte, počúvajte hudbu, alebo iba relaxujte bez akejkoľvek činnosti. Keď si už nájdete chvíľku pre seba, využite ju naplno.

 8. Posledným krokom by malo byť rýchle osprchovanie. Keďže v saune sa toxíny vylučujú potením, teda cez pokožku, je potrebné ju dôkladne umyť, ale použite iba čistú vodu.

 9. Doplňte tekutiny.

 10. Saunu vypnite a vydenzifikujte.

Výhody a nevýhody infrasauny

Saunovanie v infrasaune je až trikrát účinnejšie ako v iných typoch sáun, pretože dochádza k dvoj- až trojnásobne silnejšiemu poteniu. Jej výhodou je podpora imunity, regenerácia pokožky, zlepšenie krvného obehu a podpora psychickej pohody, keďže saunovanie účinne bojuje so stresom. Okrem toho zmierňuje aj príznaky nasledujúcich ochorení a problémov:

 • ekzémy,

 • upchaté dýchacie cesty,

 • strata pružnosti pokožky,

 • bolesti chrbta,

 • natiahnuté svaly,

 • nespavosť,

 • hojenie rán.

Nevýhodou vonkajšej infrasauny môže byť nutnosť zakúpenia kade na vodu, keďže striedanie tepla a chladu je pri infrasaune veľmi dôležité. Zároveň nevyužíva takú vlhkosť vzduchu ako napríklad fínska sauna, preto sa nehodí pre milovníkov tradičného saunovania. Jej veľkou výhodou je však skutočnosť, že do infrasauny sa môže posadiť takmer každý. Praktickou výhodou je jej rýchle nahrievanie - saunovať sa môžete takmer okamžite po zapnutí. Napokon musíme spomenúť aj jej cenu - je rozhodne lacnejšia ako domáca fínska sauna a jej používanie je jednoduchšie.

Benefity infrasauny

Kvalitná domáca infrasauna ponúka nasledujúce benefity:

 • zlepšená imunita,

 • prečistené dýchacie cesty,

 • podpora chudnutia,

 • skrášlenie a vypnutie pokožky,

 • relaxácia,

 • detoxikácia.

Aký infražiarič kúpiť do sauny?

Infražiariče môžeme podľa materiálu, z ktorých sú vyrobené, rozdeliť do štyroch kategórií:

 • keramický - rýchlo sa nahrieva na teplotu 250-300°C, ale má vysokú spotrebu energie. Je chránený mrežami. Je lacnejší ako iné typy a vydrží aj 60 rokov. Vydáva dlhovlnné žiarenie.

 • svetelný keramický - vyhrieva sa veľmi rýchlo na teplotu 300-500°C a má rovnakú trvácnosť ako keramický. Vydáva dlhovlnné alebo strednovlnné žiarenie a je obohatený o svetlo, ktoré zosilňuje jeho účinky.

 • karbónový - je drahší, nahrievanie trvá dlho, ale ich životnosť je až 90 rokov. Zvyčajne vydávajú strednovlnné žiarenie.

 • infrahalogénová lampa - vydáva všetky tri druhy žiarenia, je najdrahšia z vyššie spomenutých možností a nahreje sa za 1 sekundu. Vydáva všetky tri druhy žiarenia.

 • Rozlišujeme ich zároveň podľa vlnovej dĺžky žiarenia a platí, že čím je kratšia, tým sú účinnejšie, pretože prenikajú hlbšie do pokožky. Všímajte si ich označenie:

 • IR-A: infračervené žiarenie v krátkych vlnách, 0,7 – 1,4 mikrometre,

 • IR-B: infračervené žiarenie v stredných vlnách, 1,4 – 3 mikrometre,

 • IR-C: infračervené žiarenie v dlhých vlnách nad 3 mikrometre.

O akú saunu máte záujem?

Ikona - slnko

Exteriérové sauny

Vďaka saune umiestnenej v exteriéri - na vašom dvore, či záhrade, objavíte totálny balans a spojenie s prírodou. Vonkajšia sauna je malý saunový domček z kvalitného masívneho prírodného dreva, do ktorého môžete ísť relaxovať a uvoľniť sa hocikedy počas dňa, keď sa Vám zachce. V prípade, že máte k dispozícii málo miesta na osadenie sauny, vhodnou variantou môžu byť vertikálne sudové sauny, navrhnuté špeciálne pre tieto podmienky.

Zobraziť sauny
Ikona - domcek

Interiérové sauny

Výhodou sauny vyrobenej na mieru priamo pre Vás je, že sa dá umiestniť a postaviť skoro hocikde a to aj v interiéri domu, chatky, či bytu. Vnútorná sauna Vám ponúkne maximálny komfort saunovania nielen za nepriaznivého počasia. Navyše vďaka umiestneniu vo vnútri Vás z harmónie nevyvedie žiaden prechod zo sauny do sprchy cez dážď. Vnútorné sauny vyrábame z kvalitného prírodného masívneho dreva.

Zobraziť sauny
Infrabox

Infražiariče nielen do sauny


Infražiarič alebo infrabox je mobilnou saunou pre tých, ktorí sa chcú detoxifikovať saunovaním, ale nemajú na veľkú saunu priestor. Ide o elektrický infražiarič v peknom drevenom obale, ktorý nepotrebuje na infra vyhrievanie uzavretú kabínu. Toto tepelné infražiarenie totiž ohrieva priamo časti tela, na ktoré dopadá a nie na vzduch okolo. Stačí ho len správne nasmerovať, pohodlne sa usadiť a vyhrievať.

viac o infraboxe

Cenník sáun na mieru

Zaujíma vás cena EKO sáun?

Ak máte záujem o niektorú z našich EKO sáun a chcete si zaobstarať čistý a prírodný produkt, ktorým skutočne podporíte svoje zdravie, vyplňte prosím formulár, alebo nás kontaktujte. My sa postaráme o to, aby sme vyhoveli všetkým Vašim požiadavkám.

Ako prebieha spolupráca pri výbere sauny na mieru?

01

Dopyt a konzultácia

Prvým krokom k Vašej vysnívanej saune na mieru je rozhodnúť sa, ktorý typ je práve pre Vás. Ak potrebujete poradiť s rozhodovaním, poprípade ak si nie ste istí, či vonkajšiu, alebo vnútornú saunu, môžete nás kontaktovať na uvedených telefónnych číslach a my Vám radi poradíme.

02

Cenová ponuka

Po vypísaní a odoslaní formulára, poprípade po spoločnej konzultácii ohľadom výberu toho správneho typu sauny, Vám vystavíme cenovú ponuku. Vždy sa snažíme vyhovieť Vašim požiadavkám a budeme sa snažiť, aby ste boli s cenou spokojní. Hneď ako ju vystavíme, čo najskôr Vás budeme kontaktovať na jej odsúhlasenie a následnú realizáciu.

03

Upresnenie požiadaviek

Po odsúhlasení cenovej ponuky, ktorú Vám vystavíme, prebieha ďalšie upresnenie požiadaviek, vizualizácie a špecifikácia stavebnej pripravenosti. Následne sa spoločne dohodneme na konečnej cene, ku ktorej Vám vystavíme zmluvu. Posledným krokom pred samotnou výrobou Vašej sauny je zaplatenie zálohy, hneď po tom saunu na mieru začneme vyrábať.

04

Výroba sauny

Samotná výroba EKO sauny závisí od našej vyťaženosti, avšak vždy sa snažíme vyhovieť Vám v čo najkratšom termíne. Priemerný čas potrebný na celkovú výrobu sa tým pádom pohybuje v rozmedzí od 30 do 120 dní. S výsledkom však budete na 100% spokojní.

05

Montáž sauny

Hneď ako celú saunu vyrobíme podľa Vašich predstáv, prídeme ju s tímom namontovať vo vopred dohodnutom termíne, ktorý Vám bude vyhovovať. Ideálne takáto montáž trvá len jeden deň, no závisí od veľkosti, umiestnenia a vybavenia sauny.

06

Servis

Garantujeme servis počas záruky - prvých dvoch rokov. Samozrejmosťou však je aj pozáručný servis. Keď sa vyskytne hocijaký problém, prídeme a čo najskôr ho za Vás vyriešime. Stačí nám len zavolať na jedno z telefónnych čísel a dohodneme sa tak, aby Vám to časovo vyhovovalo.

Prečo si vybrať EKO saunu od nás?

Ekologická sauna na mieru

Či už chcete saunu do interiéru alebo exteriéru, všetky druhy eko sáun tomu vieme prispôsobiť. Každá je totižto unikátna a vyrábaná na mieru a je len na Vás, pre ktorý druh sauny sa rozhodnete.

Prírodný a nezávadný materiál

Sauny vyrábame výlučne z masívneho prírodného nelepeného dreva bez použitia akýchkoľvek impregnačných látok, lepidiel, moridiel, či iných priemyselných chemikálií.

Skutočne zdravý produkt

Prevažná väčšina chemikálií používaných pri bežných saunách nie je určená pre teplotné rozsahy, ktoré sa v saunách vyskytujú a preto sa tieto odparujú a následne ich dýchame. My sme preto tieto chemikálie celkovo vylúčili z procesu výroby.

Kvalitné spracovanie

Či už ide o masívne prírodné drevo, z ktorého je sauna vyrobená, alebo o spojovací materiál z nerezovej ocele, všetky materiály použité na výrobu EKO sauny sú vysokej kvality a preto Vám sauna od nás vydrží mnoho rokov.

Široký výber saunovej techniky

V našej ponuke nájdete mnoho typov saun, vďaka čomu si s istotou vyberiete to, po čom túžite. Od sauny na drevo, infrasauny, cez fínske a bio parné sauny, až po kombinované sauny.

Záruka a pozáručný servis

Garantujeme servis počas záruky - prvých dvoch rokov. Keď sa však vyskytne hocijaký problém, samozrejmosťou je aj pozáručný servis, v rámci ktorého prídeme a čo najskôr ho za Vás vyriešime.

Sauny na mieru, ktoré sme vyrobili

Ponúkame Vám aj galériu s portfóliom našich prác, nech si viete predstaviť ako zhruba vyzerá naša práca a ako sme z množstva ľudí spravili spokojných klientov vďaka kvalitne odvedenej práci.

 • Sudová sauna s kúrením na drevo
 • Domáca fínska sauna, obklad s opáleným drevom
 • Fínska sauna
 • Domáca infrasauna
 • Saunový domček v záhrade

  Ako prebieha stavba sauny?

  Ak Vás zaujíma ako prebieha stavba EKO sauny na mieru, môžete si pozrieť názorné ukážky nižšie. Pomocou nich Vám priblížime celý postup k vysnívanej saune na mieru a snáď Vám takto uľahčíme rozhodnúť sa.

  Najčastejšie otázky

  Zodpovedali sme pre Vás najčastejšie otázky, ktoré nám kladiete a na ktoré sa nás pýtate.

  • Koľko trvá výroba sauny na mieru?

   Samotná výroba EKO sauny na mieru závisí od našej vyťaženosti, avšak vždy sa snažíme vyhovieť Vám v čo najkratšom termíne. Priemerný čas potrebný na celkovú výrobu sauny na mieru sa pohybuje v rozmedzí od 30 do 120 dní. S výsledkom však budete určite spokojní.

  • Aký typ sauny je najlepší?

   Vo všeobecnosti sa nedá povedať, ktorý typ sauny je ten najlepší, pretože každému vyhovuje niečo iné. Napríklad sauna na drevo Vám zabezpečí pravý zážitok zo saunovania od prírodného plameňa, no napríklad fínska sauna je overená svojou históriou, ktorá siaha až do 11. storočia a za vysokých teplôt poskytuje kvalitný detox tela. Niekomu však nemusia vysoké teploty zo zdravotných dôvodov vyhovovať a preto siahne po infrasaune. Ak sa neviete rozhodnúť, ponúkame možnosť aj kombináciu viacerých typov sáun.

  • Aký typ zásuvky potrebujem na prevádzku sauny?

   To, aký typ zásuvky potrebujete na prevádzku sauny závisí od typu sauny, pre ktorý ste sa rozhodli. Na kvalitné infrasauny spravidla stačí 230V (celkový výkon žiaričov je do 3.6kW), pri fínskych saunách je potrebné napätie aspoň 400V (celkový výkon pece je v tomto prípade väčší než 3,6kW).

  • Prečo sa rozhodnúť pre EKO saunu?

   Na rozdiel od bežných výrobkov z dreva sú sauny vystavené vysokým teplotám, pri ktorých sa chemické látky ako lepidlá, či ochranné nátery, rozkladajú na svoje komponenty a uvoľňujú sa do vzduchu, ktorý dýchame. EKO sauna je preto vyrobená z masívneho prírodného nelepeného dreva a neobsahuje žiadne impregnačné látky, či lepidlá. Na vonkajšiu povrchovú úpravu dreva je použitý prírodný tungový olej bez pridaných chemikálií, čo Vám zaručí pravý prírodný produkt.