Infražiarič / Infrabox


Infražiarič alebo infrabox je mobilnou saunou pre tých, ktorí sa chcú detoxifikovať saunovaním, ale nemajú na veľkú saunu priestor. Ide o elektrický infražiarič v peknom drevenom obale, ktorý nepotrebuje na infra vyhrievanie uzavretú kabínu. Toto tepelné infražiarenie totiž ohrieva priamo časti tela, na ktoré dopadá a nie na vzduch okolo. Stačí ho len správne nasmerovať, pohodlne sa usadiť a vyhrievať.

Infrabox

Čo je to infrabox?

Infrabox je mobilný infražiarič v peknom drevenom obale, ktorý vďaka svojej kompaktnosti a vysokej funkcionalite poskytuje všetky benefity bežnej infra kabíny a to v akomkoľvek priestore.

Infra vyhrievanie narozdiel od ostatných sáun nepotrebuje akumulované teplo v kabíne, ale ohrieva priamo časti tela, na ktoré dopadá, neohrieva teda zbytočne aj vzduch okolo. Stačí ho správne nasmerovať, pohodlne sa usadiť a vyhrievať sa v ktorejkoľvek miestnosti vo Vašom byte či dome. Infrabox navyše poskytuje sálavé teplo takmer ihneď po zapnutí, vďaka čomu je jeho efekt okamžitý.

Zároveň ušetríte aj kopu elektrickej energie na rozdiel od konvenčnej sauny a keby ste zapojili aj dva naraz, ich spotreba bude menšia než spotreba rýchlovarnej kanvice. Infražiarič do kúpeľne sa vyrába v elegantnom dizajne, vďaka čomu zapadne do interiéru, najmä do kúpeľne alebo spálne, ako dizajnový doplnok. Môžete ho totiž buď zavesiť na stenu, alebo si vybrať z dvoch verzií výškovo nastaviteľných stojanov.

chcem infrabox

Účinky infražiarenia

Saunovanie pomocou infražiarenia efektívne odbúrava stres a vďaka lepšiemu prekrveniu tela a poteniu sa počas neho vyplavujú nahromadené toxíny. Intenzita potenia pod vplyvom infražiarenia je dokonca skoro až dvojnásobná oproti bežnej saune. Blahodárne pôsobí aj pri reumatizme, artritíde, nedokrvenosti a napomáha pri zmierňovaní rôznych kožných prejavov akými sú psoriáza, ekzémy, či akné.    

Infražiarenie prehrieva telo až do hĺbky, rovnako ako slnko, avšak bez škodlivého UV žiarenia, nehrozí Vám teda nevoľnosť z tepla, ani vysušenie alebo spálenie pokožky. Vďaka absencii UV žiarenia je možné nahrievať sa dlhšie v porovnaní s opaľovaním na priamom slnku.

Tento spôsob vyhrievania je pre telo najšetrnejší, nakoľko parná aj suchá sauna pôsobia na princípe sálavého teplo pri teplotách od 70 až do 110 °C oproti infrasaune, ktorá má prevádzkovú teplotu 40-60°C. Vďaka tomu je tento typ vyhrievania vhodný aj pre seniorov, či ľudí s kardiovaskulárnymi ochoreniami alebo inými zdravotnými problémami, ktoré im nedovoľujú saunovať sa v bežných saunách.

Technické parametre

Na elektrický infražiarič Vám postačí zapojenie do klasickej zásuvky s napätím 230V, vďaka čomu nemusíte dokupovať žiadne ďalšie adaptéry. Jednoducho viete infrabox SENTIOTEC zapojiť do bežnej zásuvky kdekoľvek vo Vašom byte či dome.

Aké sú výhody infraboxu?

Nenáročný na priestor

Infrabox SENTIOTEC je relatívne kompaktné zariadenie, ktoré sa zmestí do akejkoľvek miestnosti vo Vašom dome či byte, kde sa dá buď zavesiť na stenu, alebo položiť na stojan.

Výhodná cena

Oproti stavbe bežnej sauny alebo pravidelnej návštevy verejných sáun sa infrabox predáva za zlomok ceny. Navyše sa Vám jeho celá suma vráti v benefitoch, ktoré so sebou prináša.

Okamžité sálavé teplo

Infrabox poskytuje okamžité sálavé teplo hneď po zapnutí narozdiel od iných infražiaričov, ktorých rozbehová doba býva aj 10 minút, počas ktorých zbytočne odoberajú prúd, aj keď sa ešte nenahrievate.

Infrabox je prenosný

Tento infražiarič je veľmi ľahký a hocikedy ho môžete aj so stojanom premiestniť, alebo zvesiť zo steny a nájsť mu iné miesto v inej izbe, tak ako to Vám vyhovuje.

Prírodný a nezávadný materiál

Materiál použitý na výrobu infraboxu je nezávadný a je len na Vás, či sa rozhodnete pre olejovanú alebo prírodnú variantu. Ide o takmer 100% prírodný kvalitný produkt.

Šetrenie elektrickej energie

Konvenčné sauny sú veľkými žrútmi elektrickej energie, často je potrebné 400V pripojenie, čo však elektrický infražiarič nepotrebuje. Zapojíte ho do bežnej zástrčky na 230V a aj ak by ste používali dva naraz, spália menej energie než rýchlovarná kanvica.

Možnosti umiestnenia infraboxu

Prenosný infražiarič je dostupný v dvoch variantoch - závesný infražiarič a žiarič so stojanom. Je len na Vás, ktorý Vám najviac vyhovuje a pre ktorý sa rozhodnete. Výber toho pravého závisí najmä od miestnosti, v ktorej chcete infražiarič používať, ale aj od funkcionality - možnosti žiarič so stojanom polohovať a nastavovať.

Závesný žiarič

Závesný žiarič

Závesný infražiarič, alebo infrabox bez stojanu je určený na zavesenie na stenu. Pri tomto variante je nutné doobjednať nástenný záves pre jeho uchytenie na stenu. Materiál opláštenia je Termo osika natural a vďaka svojmu elegantnému tvaru zapadne infražiarič na stenu v hocijakej izbe ako dizajnérsky doplnok.

objednať
žiarič na stojane

Žiarič so stojanom

Výhodou infraboxu s polohovateľným stojanom je, že ho môžete položiť a premiestniť v podstate hocikam. Vďaka praktickému stojanu viete presne nastaviť jeho uhol na požadované miesto tela, ktoré chcete ohrievať. Materiál použitý na opláštenie ale aj na stojan je Termo osika natural, ktorý Vám zabezpečí jeho nenápadnosť v akejkoľvek miestnosti.

objednať

Typy infražiaričov

Pri vašom rozhodovaní o celkovom konečnom prevedení INFRABOXU si potrebujete zvoliť typ žiariča (z troch možných), typ opláštenia (závesný, stojan A, stojan B) a povrchovú úpravu (olejovanie / natural bez oleja).

Srdcom nášho INFRABOX-u je 750W celospektrálny infražiarič rakúskej značky SENTIOTEC (okrem verzie ECO), ktorá sa už vyše 20 rokov venuje wellness zariadeniam a je divíziou fínskej rodinnej firmy HARVIA, popredného svetového výrobcu sáun a príslušenstva s vyše 60 ročnou tradíciou. Medzi týmto výkonným zdrojom infra žiarenia a Vami sa nachádza štít NEXTREMA® Glass, trikrát pálený sklo-keramický panel, vyvinutý nemeckými priekopníkmi sklárskej technológie, firmou SCHOTT AG založenou v roku 1884, ktorý okrem vysokej odolnosti aj filtruje (NEXTREMA White) väčšinu IR-A zložky žiarenia, ktorá v niektorých prípadoch môže pôsobiť dráždivo na pokožku, alebo ju vysušovať. Samozrejmosťou je ochrana proti prehriatiu – tepelná poistka na 130°C.

Infražiarič ECO dark

ECO dark

750W celospektrálny žiarič ECO + čierny sklokeramický štít NEXTREMA® Glass, ktorý prepúšťa zloženie IR spektra: A 24%, B 55%, C 21%.

Infražiarič NEXTREMA dark

NEXTREMA dark

750W celospektrálny žiarič SENTIOTEC + čierny sklokeramický štít NEXTREMA® Glass, ktorý prepúšťa zloženie IR spektra: A 24%, B 55%, C 21%.

Infražiarič NEXTREMA white

NEXTREMA white

750W celospektrálny žiarič SENTIOTEC + biely sklokeramický štít NEXTREMA® Glass, ktorý prepúšťa zloženie IR spektra: A 9%, B 57%, C 34%.

Povrchová úprava infraboxu

Povrchová úprava infraboxu

Drevené opláštenie možno ponechať bez povrchového náteru „na prírodno“ alebo natrieť olejom z vlašských orechov. Pri olejovanej verzii treba počítať s mierne tmavším a teplejším odtieňom dreva. Preferovaný odtieň dreva si môžete vybrať pri objednávke.

Príslušenstvo a nábytok

Ak ste sa rozhodli pre závesný infražiarič na stenu, máme v ponuke aj nástenné závesy priamo pre tento typ žiariča. Stačí ich len nainštalovať na stenu, ktorá Vám vyhovuje, zavesiť infrabox a pokojne sa vyhrievať. Ako doplnkový tovar v ponuke máme samozrejme aj prírodný drevený stolček k infraboxu či do sauny.

Prírodný drevený stolček

Interiérové a exteriérové infrasauny

Infrasauny na mieru

chcem infrasaunu