• Fínska sudová sauna

  Domáca fínska sauna na mieru


  Domáca fínska sauna je klasická sauna s dlhou históriou, ktorá siaha až do 11. a 12. storočia. Na rozdiel od infrasauny, sa fínska sauna nahrieva na vyššie teploty, ktoré dosahujú až 120 stupňov Celzia. Vďaka týmto vysokým teplotám v nej nemusíte pre správny detox organizmu tráviť hodiny, na rozdiel od bežných typov sáun.

  cenová ponuka
Ikona - list

Ekologické materiály
Sauny sú vyrobené z masívneho dreva a na povrchovú úpravu používame tungový olej bez pridaných chemikálií.

Ikona - ok

Výroba na mieru
Všetky druhy sáun prispôsobíme do akéhokoľvek priestoru, či už ide o interiér, alebo exteriér, je to len na Vás.

Ikona - naradie

Záruka a servis
Garantujeme záruku na všetky produkty v trvaní 2 roky a ponúkame aj pozáručný servis.


Fínska sauna má dlhoročnú tradíciu a poznajú ju najmä nadšenci autentického saunovania. Svoje meno dostala po krajine, v ktorej má saunu takmer každý obyvateľ a vďaka moderným technológiám je možné, aby ste ju mali doma aj vy.

Ako fínska sauna funguje?

Fínska sauna je nazývaná aj suchá sauna, pretože vlhkosť vzduchu zabezpečujú iba horúce kamene, ktoré polievame vodou. Je to najtradičnejšia forma saunovania. Teplota fínskej sauny sa pohybuje v rozmedzí 60 až 120°C, ale typickejšie sú pre ňu práve vysoké teploty nad 90°C. Domáca fínska sauna je vyhrievaná elektrickou pecou a zvykne byť obložená drevom. Jej veľkosť je prispôsobená na mieru, zvyčajne je však určená pre dve osoby. Väčšie sauny sú určené až pre šesť osôb.

Pre koho je fínska sauna vhodná?

Fínska sauna na doma je určená najmä pre zdravých dospelých ľudí. Platí však, že by mali byť pred saunovaním dobre hydratovaní, najedení a vyspatí. Vysoké teploty nie sú vhodné pre ľudí s kardiovaskulárnymi ochoreniami, pretože v saune dochádza k zrýchleniu srdcového tepu. Zdravú pokožku regeneruje a omladzuje, ale ak trpíte kožným ochorením, pred vybudovaním sauny sa poraďte so svojim lekárom.

 Fínska sauna je vhodná aj pre deti a tehotné ženy, ale saunovať by sa mali kratšie, pri najnižšej možnej teplote a iba v prípade, že sú úplne zdravé. Napokon, v saune by nemali tráviť čas ani ľudia s akútnym ochorením, najmä ak sa týka dýchacích ciest.

Ako sa saunovať vo fínskej saune

Aby boli účinky saunovania pozitívne, je potrebné dodržiavať správny postup. Ten zaručí, že vám počas saunovania nebude nevoľno, a že jej benefity využijete na sto percent. Odporúčaný postup vyzerá nasledovne:

 1. Prvým krokom je sprcha a umývanie mydlom alebo sprchovým gélom. Očistíte si tak pokožku, ktorá je pri saunovaní najdôležitejším orgánom - práve cez ňu prebieha detoxikácia.

 2. Osušte sa a napite sa čistej vody. Zapnite saunu na požadovanú teplotu. Deti, tehotné ženy a starší ľudia by sa mali saunovať pri nižších teplotách.

 3. Saunujte sa iba v uteráku, bez akéhokoľvek oblečenia, vrátane spodnej bielizne. Domáca sauna poskytuje výhodu absolútneho súkromia, preto si na uterák sadnite alebo ľahnite a neobtáčajte si ho okolo tela.

 4. Do sauny si môžete vziať aj masážnu hubku alebo rukavicu. Krúživými pohybmi prekrvíte pokožku. Začnite sa masírovať až vtedy, keď sa začnete potiť.

 5. Pokiaľ máte problémy so suchou sliznicou nosa, v saune dýchajte ústami.

 6. Vo fínskej saune je vhodné ležať, celé telo sa takto zohrieva na rovnakú teplotu.

 7. Po 15 minútach by ste sa mali schladiť vodou - či už v kadi, pokiaľ máte fínsku saunu do exteriéru, alebo vo vani či sprche, ak máte saunu zabudovanú v dome. Ak pociťujete potrebu schladiť sa skôr ako po 15 minútach, pokojne to urobte skôr. Pri ochladení nevynechajte hlavu.

 8. Striedanie tepla a chladu by malo prebehnúť trikrát.

 9. Počas saunovania veľa pite. Vyhnite sa však alkoholu, aj keď je takýto relax lákavý. Pite iba čistú vodu, alebo si ju ochuťte čerstvou citrónovou šťavou.

 10. Po saunovaní sa umyte vlažnou vodou - nepoužívajte však mydlo ani sprchový gél. Následne je vhodný relax, napríklad si poležte v mäkučkom župane.

Výhody a nevýhody fínskej sauny

Účinky fínskej sauny na naše zdravie sú preukázateľne pozitívne. Zlepšuje imunitu, regeneruje pokožku, pozitívne vplýva na chronické problémy s dýchaním a upokojuje našu psychiku. Účinne odbúrava stres a tým pôsobí aj proti civilizačným ochoreniam. Z praktického hľadiska je jej výhodou vysoká teplota a kontrola vlhkosti na základe toho, ako často polievate rozpálené kamene vodou.

 Základné nevýhody sú zvýšené hygienické nároky a vetranie, aby sauna náhodou nezačala plesnivieť, a dlhšie nahrievanie sauny, ktoré trvá približne 30 minút, čo je dlhšie ako napríklad pri infrasaune.

O akú saunu máte záujem?

Ikona - slnko

Exteriérové sauny

Vďaka saune umiestnenej v exteriéri - na vašom dvore, či záhrade, objavíte totálny balans a spojenie s prírodou. Vonkajšia sauna je malý saunový domček z kvalitného masívneho prírodného dreva, do ktorého môžete ísť relaxovať a uvoľniť sa hocikedy počas dňa, keď sa Vám zachce. V prípade, že máte k dispozícii málo miesta na osadenie sauny, vhodnou variantou môžu byť vertikálne sudové sauny, navrhnuté špeciálne pre tieto podmienky.

Zobraziť sauny
Ikona - domcek

Interiérové sauny

Výhodou sauny vyrobenej na mieru priamo pre Vás je, že sa dá umiestniť a postaviť skoro hocikde a to aj v interiéri domu, chatky, či bytu. Vnútorná sauna Vám ponúkne maximálny komfort saunovania nielen za nepriaznivého počasia. Navyše vďaka umiestneniu vo vnútri Vás z harmónie nevyvedie žiaden prechod zo sauny do sprchy cez dážď. Vnútorné sauny vyrábame z kvalitného prírodného masívneho dreva.

Zobraziť sauny

Cenník sáun na mieru

Zaujíma vás cena EKO sáun?

Ak máte záujem o niektorú z našich EKO sáun a chcete si zaobstarať čistý a prírodný produkt, ktorým skutočne podporíte svoje zdravie, vyplňte prosím formulár, alebo nás kontaktujte. My sa postaráme o to, aby sme vyhoveli všetkým Vašim požiadavkám.

Ako prebieha spolupráca pri výbere sauny na mieru?

01

Dopyt a konzultácia

Prvým krokom k Vašej vysnívanej saune na mieru je rozhodnúť sa, ktorý typ je práve pre Vás. Ak potrebujete poradiť s rozhodovaním, poprípade ak si nie ste istí, či vonkajšiu, alebo vnútornú saunu, môžete nás kontaktovať na uvedených telefónnych číslach a my Vám radi poradíme.

02

Cenová ponuka

Po vypísaní a odoslaní formulára, poprípade po spoločnej konzultácii ohľadom výberu toho správneho typu sauny, Vám vystavíme cenovú ponuku. Vždy sa snažíme vyhovieť Vašim požiadavkám a budeme sa snažiť, aby ste boli s cenou spokojní. Hneď ako ju vystavíme, čo najskôr Vás budeme kontaktovať na jej odsúhlasenie a následnú realizáciu.

03

Upresnenie požiadaviek

Po odsúhlasení cenovej ponuky, ktorú Vám vystavíme, prebieha ďalšie upresnenie požiadaviek, vizualizácie a špecifikácia stavebnej pripravenosti. Následne sa spoločne dohodneme na konečnej cene, ku ktorej Vám vystavíme zmluvu. Posledným krokom pred samotnou výrobou Vašej sauny je zaplatenie zálohy, hneď po tom saunu na mieru začneme vyrábať.

04

Výroba sauny

Samotná výroba EKO sauny závisí od našej vyťaženosti, avšak vždy sa snažíme vyhovieť Vám v čo najkratšom termíne. Priemerný čas potrebný na celkovú výrobu sa tým pádom pohybuje v rozmedzí od 30 do 120 dní. S výsledkom však budete na 100% spokojní.

05

Montáž sauny

Hneď ako celú saunu vyrobíme podľa Vašich predstáv, prídeme ju s tímom namontovať vo vopred dohodnutom termíne, ktorý Vám bude vyhovovať. Ideálne takáto montáž trvá len jeden deň, no závisí od veľkosti, umiestnenia a vybavenia sauny.

06

Servis

Garantujeme servis počas záruky - prvých dvoch rokov. Samozrejmosťou však je aj pozáručný servis. Keď sa vyskytne hocijaký problém, prídeme a čo najskôr ho za Vás vyriešime. Stačí nám len zavolať na jedno z telefónnych čísel a dohodneme sa tak, aby Vám to časovo vyhovovalo.

Prečo si vybrať EKO saunu od nás?

Ekologická sauna na mieru

Či už chcete saunu do interiéru alebo exteriéru, všetky druhy eko sáun tomu vieme prispôsobiť. Každá je totižto unikátna a vyrábaná na mieru a je len na Vás, pre ktorý druh sauny sa rozhodnete.

Prírodný a nezávadný materiál

Sauny vyrábame výlučne z masívneho prírodného nelepeného dreva bez použitia akýchkoľvek impregnačných látok, lepidiel, moridiel, či iných priemyselných chemikálií.

Skutočne zdravý produkt

Prevažná väčšina chemikálií používaných pri bežných saunách nie je určená pre teplotné rozsahy, ktoré sa v saunách vyskytujú a preto sa tieto odparujú a následne ich dýchame. My sme preto tieto chemikálie celkovo vylúčili z procesu výroby.

Kvalitné spracovanie

Či už ide o masívne prírodné drevo, z ktorého je sauna vyrobená, alebo o spojovací materiál z nerezovej ocele, všetky materiály použité na výrobu EKO sauny sú vysokej kvality a preto Vám sauna od nás vydrží mnoho rokov.

Široký výber saunovej techniky

V našej ponuke nájdete mnoho typov saun, vďaka čomu si s istotou vyberiete to, po čom túžite. Od sauny na drevo, infrasauny, cez fínske a bio parné sauny, až po kombinované sauny.

Záruka a pozáručný servis

Garantujeme servis počas záruky - prvých dvoch rokov. Keď sa však vyskytne hocijaký problém, samozrejmosťou je aj pozáručný servis, v rámci ktorého prídeme a čo najskôr ho za Vás vyriešime.

Sauny na mieru, ktoré sme vyrobili

Ponúkame Vám aj galériu s portfóliom našich prác, nech si viete predstaviť ako zhruba vyzerá naša práca a ako sme z množstva ľudí spravili spokojných klientov vďaka kvalitne odvedenej práci.

 • Sudová sauna s kúrením na drevo
 • Domáca fínska sauna, obklad s opáleným drevom
 • Fínska sauna
 • Domáca infrasauna
 • Saunový domček v záhrade

  Ako prebieha stavba sauny?

  Ak Vás zaujíma ako prebieha stavba EKO sauny na mieru, môžete si pozrieť názorné ukážky nižšie. Pomocou nich Vám priblížime celý postup k vysnívanej saune na mieru a snáď Vám takto uľahčíme rozhodnúť sa.

  Najčastejšie otázky

  Zodpovedali sme pre Vás najčastejšie otázky, ktoré nám kladiete a na ktoré sa nás pýtate.

  • Koľko trvá výroba sauny na mieru?

   Samotná výroba EKO sauny na mieru závisí od našej vyťaženosti, avšak vždy sa snažíme vyhovieť Vám v čo najkratšom termíne. Priemerný čas potrebný na celkovú výrobu sauny na mieru sa pohybuje v rozmedzí od 30 do 120 dní. S výsledkom však budete určite spokojní.

  • Aký typ sauny je najlepší?

   Vo všeobecnosti sa nedá povedať, ktorý typ sauny je ten najlepší, pretože každému vyhovuje niečo iné. Napríklad sauna na drevo Vám zabezpečí pravý zážitok zo saunovania od prírodného plameňa, no napríklad fínska sauna je overená svojou históriou, ktorá siaha až do 11. storočia a za vysokých teplôt poskytuje kvalitný detox tela. Niekomu však nemusia vysoké teploty zo zdravotných dôvodov vyhovovať a preto siahne po infrasaune. Ak sa neviete rozhodnúť, ponúkame možnosť aj kombináciu viacerých typov sáun.

  • Aký typ zásuvky potrebujem na prevádzku sauny?

   To, aký typ zásuvky potrebujete na prevádzku sauny závisí od typu sauny, pre ktorý ste sa rozhodli. Na kvalitné infrasauny spravidla stačí 230V (celkový výkon žiaričov je do 3.6kW), pri fínskych saunách je potrebné napätie aspoň 400V (celkový výkon pece je v tomto prípade väčší než 3,6kW).

  • Prečo sa rozhodnúť pre EKO saunu?

   Na rozdiel od bežných výrobkov z dreva sú sauny vystavené vysokým teplotám, pri ktorých sa chemické látky ako lepidlá, či ochranné nátery, rozkladajú na svoje komponenty a uvoľňujú sa do vzduchu, ktorý dýchame. EKO sauna je preto vyrobená z masívneho prírodného nelepeného dreva a neobsahuje žiadne impregnačné látky, či lepidlá. Na vonkajšiu povrchovú úpravu dreva je použitý prírodný tungový olej bez pridaných chemikálií, čo Vám zaručí pravý prírodný produkt.