• Kombinovaná sauna - infra+fínska

  Domáca kombinovaná sauna na mieru


  Ak nemáte radi kompromisy a chcete si dopriať fínsku saunu, ale aj napríklad kvalitnú infrasaunu, kombinovaná sauna je presne pre Vás. Kombinovaná sauna na mieru je 2v1, či 3v1 sauna, kde si sami vyberiete, ktoré typy sáun Vám najviac vyhovujú a dostanete ich v jednej kabine. Vy sa tak jednoducho môžete rozhodnúť, na ktorý typ sauny máte zrovna chuť a náladu.

  cenová ponuka
Ikona - list

Ekologické materiály
Sauny sú vyrobené z masívneho dreva a na povrchovú úpravu používame tungový olej bez pridaných chemikálií.

Ikona - ok

Výroba na mieru
Všetky druhy sáun prispôsobíme do akéhokoľvek priestoru, či už ide o interiér, alebo exteriér, je to len na Vás.

Ikona - naradie

Záruka a servis
Garantujeme záruku na všetky produkty v trvaní 2 roky a ponúkame aj pozáručný servis.


Rozhodli ste sa investovať do domácej sauny? Prečo si vybrať iba jednu! Existuje totiž možnosť skombinovať viac typov a užívať si výhody každej z nich.

Prečo si vybrať kombinovanú saunu?

Pokiaľ patríte k náročným zákazníkom, ktorí radi striedajú rôzne zážitky a chcú si užívať viacero sáun v jednej kabíne, kombinovaná sauna je pre vás to pravé. Investícia do stavby a fungovania sauny nie je malá, prečo teda rovno nevyužiť jej možnosti úplne naplno?

Kombinovaná sauna je vhodná aj v prípade, že ju budú používať ľudia v rôznom veku alebo zdravotnom stave. Niektoré sú vhodné pre začiatočníkov, iné skôr pre skúsených milovníkov saunovania.

Ktorý typ sauny je pre Vás ten pravý?

Každý typ sauny má svoje výhody aj nevýhody a poskytuje trochu iný druh zážitku.

 • Sauna na drevo - poskytuje vysokú teplotu, mihotavé svetlo a romantické praskanie dreva. Hodí sa najmä do priestorov bez prístupu elektriny, keďže na vyhrievanie slúži piecka s komínom. Jej nevýhodou je nutnosť skladovania dreva, ktoré musí byť úplne preschnuté a väčšia náročnosť na údržbu, čistenie i samotné zakladanie ohňa. Keďže v nej chýba vlhkosť, teplota môže vystúpiť na 100-110°C a je určená pre milovníkov tradičného saunovania.

 • Infrasauna - využíva infračervené žiarenie, ktoré preniká hlboko do pokožky. Je potrebné striedať vyhrievanie a schladzovanie, ale pri teplote 40-60°C je tento proces pomerne príjemný a menej náročný na organizmus, ako pri iných druhoch sáun. Intenzívne vyplavuje z tela toxíny a podporuje imunitu.

 • Fínska sauna - je považovaná za suchú saunu. Vlhkosť v nej môžeme zvýšiť polievaním horúcich kameňov. Teplota vystupuje až do 120°C, vďaka čomu sa človek intenzívne potí a tým vyplavuje toxíny a posilňuje imunitu.

 • Bio parná sauna - je vhodná pre začiatočníkov v saunovaní a taktiež pre deti. Netvorí takú hustú paru, ale do výrobníka pary sú pridávané bylinky, vďaka ktorým je bio parná sauna využiteľná na aromaterapiu a na zmiernenie dýchacích ťažkostí. Sú v nej teploty od 50 - 60°C, teda nepredstavuje záťaž pre organizmus a môžu sa v nej saunovať i deti. Kvôli využívaniu bylín ako levanduľa, harmanček, breza, medovka či eukalyptus si na túto saunu musia dať pozor alergici.

Akú kombináciu sauny zvoliť?

Ideálnou kombináciou je infrasauna spojená s fínskou saunou. Takéto spojenie sa pomerne ľahko inštaluje, keďže jeden druh využíva žiarenie a druhý vyparovanie vody z horúcich kameňov. Spoločne poskytujú rôzne teploty, môžete si teda vybrať podľa svojho zdravotného stavu. Infrasauna preniká hlbšie do pokožky a je vhodná aj pre chronicky chorých ľudí, keďže vo vyplavovaní toxínov je až trikrát účinnejšia ako iné typy sáun. Podporuje krvný obeh.

Fínska sauna je zase tradičnejšia a vďaka vlhkosti pozitívne pôsobí na sliznice človeka. Taktiež omladzuje našu pokožku. Vďaka ničeniu baktérií na ľudskom tele môže pomôcť nielen s regeneráciou kože, ale aj s akné.

O akú saunu máte záujem?

Ikona - slnko

Exteriérové sauny

Vďaka saune umiestnenej v exteriéri - na vašom dvore, či záhrade, objavíte totálny balans a spojenie s prírodou. Vonkajšia sauna je malý saunový domček z kvalitného masívneho prírodného dreva, do ktorého môžete ísť relaxovať a uvoľniť sa hocikedy počas dňa, keď sa Vám zachce. V prípade, že máte k dispozícii málo miesta na osadenie sauny, vhodnou variantou môžu byť vertikálne sudové sauny, navrhnuté špeciálne pre tieto podmienky.

Zobraziť sauny
Ikona - domcek

Interiérové sauny

Výhodou sauny vyrobenej na mieru priamo pre Vás je, že sa dá umiestniť a postaviť skoro hocikde a to aj v interiéri domu, chatky, či bytu. Vnútorná sauna Vám ponúkne maximálny komfort saunovania nielen za nepriaznivého počasia. Navyše vďaka umiestneniu vo vnútri Vás z harmónie nevyvedie žiaden prechod zo sauny do sprchy cez dážď. Vnútorné sauny vyrábame z kvalitného prírodného masívneho dreva.

Zobraziť sauny

Cenník sáun na mieru

Zaujíma vás cena EKO sáun?

Ak máte záujem o niektorú z našich EKO sáun a chcete si zaobstarať čistý a prírodný produkt, ktorým skutočne podporíte svoje zdravie, vyplňte prosím formulár, alebo nás kontaktujte. My sa postaráme o to, aby sme vyhoveli všetkým Vašim požiadavkám.

Ako prebieha spolupráca pri výbere sauny na mieru?

01

Dopyt a konzultácia

Prvým krokom k Vašej vysnívanej saune na mieru je rozhodnúť sa, ktorý typ je práve pre Vás. Ak potrebujete poradiť s rozhodovaním, poprípade ak si nie ste istí, či vonkajšiu, alebo vnútornú saunu, môžete nás kontaktovať na uvedených telefónnych číslach a my Vám radi poradíme.

02

Cenová ponuka

Po vypísaní a odoslaní formulára, poprípade po spoločnej konzultácii ohľadom výberu toho správneho typu sauny, Vám vystavíme cenovú ponuku. Vždy sa snažíme vyhovieť Vašim požiadavkám a budeme sa snažiť, aby ste boli s cenou spokojní. Hneď ako ju vystavíme, čo najskôr Vás budeme kontaktovať na jej odsúhlasenie a následnú realizáciu.

03

Upresnenie požiadaviek

Po odsúhlasení cenovej ponuky, ktorú Vám vystavíme, prebieha ďalšie upresnenie požiadaviek, vizualizácie a špecifikácia stavebnej pripravenosti. Následne sa spoločne dohodneme na konečnej cene, ku ktorej Vám vystavíme zmluvu. Posledným krokom pred samotnou výrobou Vašej sauny je zaplatenie zálohy, hneď po tom saunu na mieru začneme vyrábať.

04

Výroba sauny

Samotná výroba EKO sauny závisí od našej vyťaženosti, avšak vždy sa snažíme vyhovieť Vám v čo najkratšom termíne. Priemerný čas potrebný na celkovú výrobu sa tým pádom pohybuje v rozmedzí od 30 do 120 dní. S výsledkom však budete na 100% spokojní.

05

Montáž sauny

Hneď ako celú saunu vyrobíme podľa Vašich predstáv, prídeme ju s tímom namontovať vo vopred dohodnutom termíne, ktorý Vám bude vyhovovať. Ideálne takáto montáž trvá len jeden deň, no závisí od veľkosti, umiestnenia a vybavenia sauny.

06

Servis

Garantujeme servis počas záruky - prvých dvoch rokov. Samozrejmosťou však je aj pozáručný servis. Keď sa vyskytne hocijaký problém, prídeme a čo najskôr ho za Vás vyriešime. Stačí nám len zavolať na jedno z telefónnych čísel a dohodneme sa tak, aby Vám to časovo vyhovovalo.

Prečo si vybrať EKO saunu od nás?

Ekologická sauna na mieru

Či už chcete saunu do interiéru alebo exteriéru, všetky druhy eko sáun tomu vieme prispôsobiť. Každá je totižto unikátna a vyrábaná na mieru a je len na Vás, pre ktorý druh sauny sa rozhodnete.

Prírodný a nezávadný materiál

Sauny vyrábame výlučne z masívneho prírodného nelepeného dreva bez použitia akýchkoľvek impregnačných látok, lepidiel, moridiel, či iných priemyselných chemikálií.

Skutočne zdravý produkt

Prevažná väčšina chemikálií používaných pri bežných saunách nie je určená pre teplotné rozsahy, ktoré sa v saunách vyskytujú a preto sa tieto odparujú a následne ich dýchame. My sme preto tieto chemikálie celkovo vylúčili z procesu výroby.

Kvalitné spracovanie

Či už ide o masívne prírodné drevo, z ktorého je sauna vyrobená, alebo o spojovací materiál z nerezovej ocele, všetky materiály použité na výrobu EKO sauny sú vysokej kvality a preto Vám sauna od nás vydrží mnoho rokov.

Široký výber saunovej techniky

V našej ponuke nájdete mnoho typov saun, vďaka čomu si s istotou vyberiete to, po čom túžite. Od sauny na drevo, infrasauny, cez fínske a bio parné sauny, až po kombinované sauny.

Záruka a pozáručný servis

Garantujeme servis počas záruky - prvých dvoch rokov. Keď sa však vyskytne hocijaký problém, samozrejmosťou je aj pozáručný servis, v rámci ktorého prídeme a čo najskôr ho za Vás vyriešime.

Sauny na mieru, ktoré sme vyrobili

Ponúkame Vám aj galériu s portfóliom našich prác, nech si viete predstaviť ako zhruba vyzerá naša práca a ako sme z množstva ľudí spravili spokojných klientov vďaka kvalitne odvedenej práci.

 • Sudová sauna s kúrením na drevo
 • Domáca fínska sauna, obklad s opáleným drevom
 • Fínska sauna
 • Domáca infrasauna
 • Saunový domček v záhrade

  Ako prebieha stavba sauny?

  Ak Vás zaujíma ako prebieha stavba EKO sauny na mieru, môžete si pozrieť názorné ukážky nižšie. Pomocou nich Vám priblížime celý postup k vysnívanej saune na mieru a snáď Vám takto uľahčíme rozhodnúť sa.

  Najčastejšie otázky

  Zodpovedali sme pre Vás najčastejšie otázky, ktoré nám kladiete a na ktoré sa nás pýtate.

  • Koľko trvá výroba sauny na mieru?

   Samotná výroba EKO sauny na mieru závisí od našej vyťaženosti, avšak vždy sa snažíme vyhovieť Vám v čo najkratšom termíne. Priemerný čas potrebný na celkovú výrobu sauny na mieru sa pohybuje v rozmedzí od 30 do 120 dní. S výsledkom však budete určite spokojní.

  • Aký typ sauny je najlepší?

   Vo všeobecnosti sa nedá povedať, ktorý typ sauny je ten najlepší, pretože každému vyhovuje niečo iné. Napríklad sauna na drevo Vám zabezpečí pravý zážitok zo saunovania od prírodného plameňa, no napríklad fínska sauna je overená svojou históriou, ktorá siaha až do 11. storočia a za vysokých teplôt poskytuje kvalitný detox tela. Niekomu však nemusia vysoké teploty zo zdravotných dôvodov vyhovovať a preto siahne po infrasaune. Ak sa neviete rozhodnúť, ponúkame možnosť aj kombináciu viacerých typov sáun.

  • Aký typ zásuvky potrebujem na prevádzku sauny?

   To, aký typ zásuvky potrebujete na prevádzku sauny závisí od typu sauny, pre ktorý ste sa rozhodli. Na kvalitné infrasauny spravidla stačí 230V (celkový výkon žiaričov je do 3.6kW), pri fínskych saunách je potrebné napätie aspoň 400V (celkový výkon pece je v tomto prípade väčší než 3,6kW).

  • Prečo sa rozhodnúť pre EKO saunu?

   Na rozdiel od bežných výrobkov z dreva sú sauny vystavené vysokým teplotám, pri ktorých sa chemické látky ako lepidlá, či ochranné nátery, rozkladajú na svoje komponenty a uvoľňujú sa do vzduchu, ktorý dýchame. EKO sauna je preto vyrobená z masívneho prírodného nelepeného dreva a neobsahuje žiadne impregnačné látky, či lepidlá. Na vonkajšiu povrchovú úpravu dreva je použitý prírodný tungový olej bez pridaných chemikálií, čo Vám zaručí pravý prírodný produkt.