EKO Sauny pre zdravý život

Ponúkame Vám na mieru vyrábané sauny s dôrazom na čo najvyššiu zdravotnú nezávadnosť. Keďže jedným z účelov saunovania je zbaviť telo toxínov, vylúčili sme z výrobného procesu akúkoľvek chemickú úpravu jednotlivých dielov. Mnohé bežne dostupné sauny obsahujú chemicky ošetrované časti, ktoré môžu pri zahrievaní uvoľňovať nežiaduce látky (napr. formaldehyd alebo izokyanáty používané v lepidlách na drevo), čo je v ostrom rozpore s pointou saunovania. Prinášame Vám čistý, prírodný produkt, ktorým skutočne podporíte svoje zdravie. Prečítajte si viac o , pozrite si a .

Prečo EKO?

Na rozdiel od bežných výrobkov z dreva sú sauny vystavené vysokým teplotám, pri ktorých sa chemické látky (lepidlá, impregnačné prostriedky, ochranné nátery a pod.) bežne používané v stolárstve rozkladajú na svoje komponenty a uvoľňujú sa do vzduchu, ktorý v saune dýchame. To sa čiastočne týka aj náterov, ktoré sú aplikované z vonkajšej strany sauny. O miere škodlivosti konkrétnych látok by sa dalo polemizovať, treba však povedať, že prevažná väčšina spomínaných chemikálií vôbec nie je určená pre teplotné rozsahy, aké sa v saunách vyskytujú, ale len pre "bežné" teploty, preto najbezpečnejším riešením je nepoužívať pri výrobe sáun žiadne chemikálie a žiadne lepené drevo. To isté platí aj pre používanie bežných čistiacich prostriedkov vo vnútri sauny, obzvlášť tých s obsahom chlóru. Na čistenie používajte len teplú vodu s rozpustenými niekoľkými lyžičkami sódy bikarbóny (jedlá sóda). Sóda bikarbóna sa pri pôsobení zvýšenej teploty rozkladá na oxid uhličitý (ten vydychujeme), vodu a uhličitan sodný. Uhličitan sodný je pri saunových teplotách veľmi stabilný a rozkladá sa až pri cca 500 stupňoch Celzia.

Pri našich saunách Vám zaručujeme, že:

  • sú vyrobené výlučne z masívneho prírodného nelepeného dreva
  • neobsahujú žiadne impregnačné látky, lepidlá, moridlá ani iné priemyselné chemikálie
  • na vonkajšiu povrchovú úpravu exteriérových sáun používame výlučne prírodný tungový olej bez pridaných vysušovadiel a iných chemikálií
  • na vonkajšiu povrchovú úpravu interiérových sáun používame prírodný tungový olej bez pridaných vysušovadiel a iných chemikálií alebo zmes prírodných olejov a voskov
  • na vnútorné časti sauny používame spojovaci materiál z nerezovej ocele

CENY

Naše eko sauny vyrábame na mieru z čistého sušeného nelepeného dreva pre dosiahnutie čo najvyššej zdravotnej nezávadnosti a autentický zážitok zo saunovania. Vyplňte dnes žiadosť o nezáväznú cenovú ponuku a my sa s Vami skontaktujeme, aby sme spoločne našli vhodný prienik medzi Vašimi požiadavkami na úžitkovú hodnotu sauny a finančnými možnosťami.

KONTAKT

Ďakujeme za Váš záujem o naše produkty. Kontaktovať nás môžete cez email, kontaktný formulár (dole), telefón alebo priamo na našej adrese.

Email:


Telefón:

0908 469 765
0903 552 665

Adresa prevádzky:

CENTAURY Plus s.r.o.
Zvolenská cesta 37
974 05 Banská Bystrica

Sídlo firmy:

CENTAURY Plus s.r.o.
Spojová 12
974 04 Banská Bystrica

IČO: 44654073
DIČ: 2022817643
IČ DPH: SK2022817643

Registrácia v Obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica v oddieli Sro, vo vložke číslo 16485/S.KONTAKT